sesja ślubna za granicą

Sesja ślubna za granicą

Sesja ślubna za granicą > Plener ślubny za granicą

Sesja ślubna za granicą nie musi być żadną abstrakcją. Postanowiłem napisać poradnik dla par młodych właśnie o tym przedsięwzięciu. Rozmawiając z zakochanymi o sesji plenerowej, zawszę poruszam temat marzeń, miejsca oświadczyn czy miejsc do których często wracają.

Plener ślubny za granicą jest jednym z najczęściej poruszanych tematów. Czy nie jest to genialną sprawą wykonać sesje na Jordańskiej pustyni, klifach Madery, przy Islandzkich wodospadach albo klimatycznych Włoskich uliczkach?

Na co zwrócić uwagę przy planowaniu sesji ślubnej za granicą? Ile dni trwa wyjazd? Czy połączyć wakacie z sesją? Jakie są plusy i minusy pleneru za granicą? Jaki to koszt? O czym powinniście wiedzieć planując wyjazd i wiele innych. Mam nadzieję, że odpowiem na wszystkie nurtujące Was pytania 🙂


sesja ślubna za granicą

Sesja ślubna za granicą czy warto?

Tak naprawdę istnieje ogromna ilość powodów, dla których warto rozważyć wykonanie pleneru zagranicznego:

 1. Miejsce/ klimat/kultura – sesja ślubna za granicą daje zakochanym możliwość odkrycia nowego miejsca i doświadczenia nowego klimatu czy kultury . Może to być niezapomniane i inspirujące doświadczenie.
 2. Ciekawe/inne otoczenie- wybierając odpowiednie miejsce za granicą, para młoda może zdecydować się na kompletnie inne otoczenie niż występujący w naszym kraju, które będzie stanowić piękne tło dla sesji ślubnej. To również może pozwolić na uzyskanie zupełnie innego stylu zdjęć
 3. Niespotykane miejsca – wykonanie pleneru ślubnego za granicą może być szansą na wybór niespotykanego miejsca dla sesji ślubnej- genialne pustynie, wietrzne klify, plastyczne góry czy surowe czarne plaże Islandii, co może dodatkowo uatrakcyjnić sesje zdjęciową.
 4. Sesja ślubna za granicą- zupełnie inny wydźwięk – zamiast klasycznych zdjęć w lesie czy parku, wyjazd za granicę daje możliwość wykonania oryginalnych zdjęć, które wyróżnią się na tle innych- np. sesja na Lanzarote
 5. Wyjątkowe doświadczenie – wykonanie sesji zdjęciowej za granicą to niesamowite doświadczenie, które para młoda zapamięta na długo. Poza tym, taka sesja może być świetnym sposobem na połączenie wyjątkowego wypoczynku zaraz po ślubie.
 6. Złamanie rutyny: Wybierając sesję ślubną za granicą, para młoda może wyjść poza swoją strefę komfortu i przeżyć coś nowego i ekscytującego.

Podsumowując, wykonanie sesji ślubnej za granicą może być niezapomnianym doświadczeniem, które przyniesie genialną przygodę i mnóstwo wspaniałych wspomnień.


plener ślubny za granicą

Plener ślubny za granicą – czas trwania

Sesja ślubna za granicą i jej organizacja. Opiszę Wam jak osobiście do tego podchodzę. Sesji ślubnych za granicami naszego kraju wykonałem już kilkadziesiąt i podzielę się z Wami moim doświadczeniem.

Czas trwania pleneru ślubnego za granicą- Najważniejszym czynnikiem są tutaj loty. Staram się latać bezpośrednio, dzięki temu ograniczanym możliwość wystąpieniu problemu z przewoźnikami do minimum. W okresie letnim linie lotnicze lubią.. Protestować 🙂 Wyjazd na taką sesje trwa od 1 dnia do maksymalnie 4 dni.

W moim przypadku plener ślubny za granicą dzielę na 3 etapy- dzień wylotu, dzień zdjęciowy oraz dzień powrotu. Jeśli loty układają się korzystnie – np. w dniu wylotu jestem na miejscu w okolicy południa to sesję wykonuję już tego samego dnia, a następnego dnia drugą część sesji wykonuję o wschodzie słońca. Czas sesji skraca nam się wtedy do 2 dni (1 noclegu)

w skrajnych przypadkach jest to nawet 1 dzień! W ubiegłym roku wylądowałem w Grecji ok godziny 12, a lot powrotny do kraju miałem zaplanowany na 23. Udało się wykonać sesję ślubną za granicą w 1 dzień! Dzięki świetnemu rozkładowi lotów, zakochani nie ponosili żadnych dodatkowych kosztów związanymi z np. noclegiem.

4 dniowe sesje za granicą to już skrajne przypadki, decydują tutaj ponownie rozkład lotów, najczęściej niekorzystnymi lotami spotykałem się z sesją na Islandii czy w Jordanii. Plusy dłuższych plenerów? Cała masa 🙂 – więcej czasu na sesję, więcej możliwości wykonania jej w różnych miejscach, więcej zachodów i wschodów słońca :).

sesja ślubna za granicą

Plener ślubny za granicą – sprawy organizacyjne

Sesja ślubna za granicą – organizacja i ważne informacje. Tak jak wyżej napisałem, kieruję się własnym doświadczeniem i w pigułce opiszę najważniejsze sprawy organizacyjne każdego wylotu.

 • Bilety- osobiście korzystam z wyszukiwarki google loty. Zawężam do lotów bez przesiadek, wybieram termin który nas interesuje i… Rezerwuję loty bezpośrednio na stronach linii lotniczych. Pośrednicy to zło… Long storrrrrrry.
 • W sezonie latam najczęściej od poniedziałku do czwartku jeśli kolejny ślub mam w sobotę, ten 1 dzień zawsze zostawiam na wypadek problemów z dotarciem do domu, a takie niestety raz na xx zdążają się.
 • Pierwszeństwo wejścia na pokład. Dzięki temu zabiegowi w zależności od linii lotniczych mam dodatkowy bagaż na pokład, czyli 2 torby- jedna ze sprzętem, druga z kosmetykami i ubraniami. Różnica w cenie biletu nie jest duża, a zyskujemy komfort szybszej logistyki.
 • Koniecznie sprawdźcie paszporty jeśli wybieracie się do kraju, który tego wymaga. Przeważnie paszport musi być ważny pół roku przed jego wygaśnięciem.
 • Wynajęcie auta do podróżowania- must have. Nie będziecie uzależnieni od autobusów, ubera czy taxi.
 • Nocleg, starajcie się znaleźć taki, który jest blisko pierwszego przystanku Waszej sesji.
 • Zróbcie rozeznanie na temat stref parkowania i wjazdu autem do miast. W popularnych miejscach często występuje zakaz poruszania się samochodem, co często przeszkadza w przemieszczaniu się i wykonania sesji w popularnych miejscach.
 • Sesja ślubna za granicą i najpopularniejsze miejsca- jeśli zdecydujecie się na popularne miejsca, warto wziąć pod uwagę rozpoczęcia sesji o wschodzie słońca, szansa że turystów będzie znacznie mniej jest największa.
 • Sesja ślubna za granicą różnorodność miejsc- Nie ilość, a jakość! 2-3, max 4 miejsca w zupełności wystarczą. Przemieszczanie się miedzy lokacjami to absolutna strata czasu.
 • Dobór miejsc- starajcie się tak wybrać miejsca i trasę, żebyście nie musieli za dużo nakładać zbędnych kilometrów. Osobiście planuję trasę przed wylotem i podążamy wg schematu. Najpopularniejsze miejsca o wschodzie słońca!
 • Rozmawiajcie z fotografem o wszystkim- czy bierzecie na swoje barki sprawy organizacyjne, czy wolicie żeby on zajął się tematem. Wspólnie ustalcie charakter sesji jak i miejsca jej wykonania.
 • Sesja ślubna za granicą- stylizacje. Często proponuję zakochanych wykonanie pleneru ślubnego w różnych strojach, także prócz sukni ślubnej czy garnituru proponuję drugą mniej oficjalną stylizacje. Sesja dzięki temu nabiera atrakcyjności.

sesja ślubna za granicą
Sesja ślubna za granicą – Koszty pleneru ślubnego za granicą

Koszty często są zdecydowanie wyższe aniżeli organizacja sesji plenerowej w Polsce. Choć nie zawsze. Np. taka sesja w ogrodzie Nieborowie i Arkadii to koszt 700 zł, pałace, zamki, teatry też mają swoje cenniki. Wykonanie sesji za granicą nie musi być wcale takie drogie, np. bilety do Mediolanu kilka razu udało nam się kupić poniżej… 50 zł za osobę w obie strony, najczęściej było to w granicach 150-200 zł . Do kosztów zakupu biletów należy doliczyć noclegi, wyżywienie, wynajem auta, parking na lotnisku czy dodatkowego ubezpieczenia. Wynagrodzenie dla fotografa również będzie wyższe. Wiele razy udało nam się zamknąć koszty organizacji sesji za granicą poniżej 1500-2000 zł.

Plener ślubny za granicą bywa łączony z wakacjami zakochanych, które często zaplanowane są już sporo wcześniej, wtedy koszt z automatu będzie niższy.

plener ślubny za granicą

Kochani zakochani- Jeśli marzy Wam się sesja ślubna za granicą- dajcie znać! Wspólnie stworzymy genialny klimat Waszej sesji i przeżyjemy genialną przygodę. Do zobaczenia! 🙂

sesja ślubna za granicą
sesja ślubna za granicą
sesja ślubna za granicą
sesja slubna za granica 5 Sesja ślubna za granicą
plener ślubny za granicą
sesja slubna za granica 18 Sesja ślubna za granicą
sesja slubna za granica 22 Sesja ślubna za granicą
sesja ślubna za granicą
sesja slubna za granica 24 Sesja ślubna za granicą
plener ślubny za granicą
plener ślubny za granicą
plener ślubny za granicą
sesja ślubna za granicą
plener ślubny za granicą
sesja slubna za granica 32 Sesja ślubna za granicą
sesja slubna za granica 33 Sesja ślubna za granicą
sesja slubna za granica 34 Sesja ślubna za granicą
sesja ślubna za granicą
sesja ślubna za granicą
sesja ślubna za granicą
sesja slubna za granica 37 Sesja ślubna za granicą
sesja ślubna za granicą
sesja slubna za granica 47 Sesja ślubna za granicą
sesja slubna za granica 48 Sesja ślubna za granicą
Za granica 13 Copy Sesja ślubna za granicą
Za granica 19 Copy Sesja ślubna za granicą
Za granica 40 Copy Sesja ślubna za granicą
Za granica 14 Copy Sesja ślubna za granicą
plener ślubny za granicą
Za granica 52 Copy Sesja ślubna za granicą

Czy warto zdecydować się na sesję ślubną za granicą? Zdecydowanie tak! Inny klimat, świetna przygoda, inny charakter sesji… Z resztą zapraszam Was do kilku sesji ślubnych za granicą- sesja we Włoszech, sesja ślubna na Lazurowym wybrzeżu, sesja na Maderze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *