sesja ssesja slubna w innym dniu lubna

Sesja ślubna w dniu ślubu czy sesja ślubna innego dnia

Sesja ślubna w dniu ślubu czy sesja ślubna innego dnia? Plener ślubny!

Plener ślubny w dniu ślubu czy plener ślubny innego dnia…. Pytanie typu co było pierwsze- jajko czy kura? Czy Messi jest lepszy od Ronaldo? Temat warty dyskusji! Zarówno sesja ślubna w dniu ślubu jak i sesja ślubna innego dnia niż dzień ślubu ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Postaram się być obiektywnie podejść do tematu w tych rozważaniach i wziąć pod lupę największe pozytywne jak i negatywne argumenty obydwóch sesji. Na początku… Czym tak właściwie jest sesja ślubna i czy zakochani ją potrzebują? Myślę, że na to pytanie odpowiem dość szybko!

Wyobraźmy sobie reportaż z dnia ślubu, reportaż ślubny charakteryzuje się uwiecznieniem dnia takim jest jest, bez „nadprogramowej” kreacji, bez ustawiania, powtórzeń- reportaż ślubny to nie jest film 5 godzinny, który ma ciocia Kasia, w którym wyjście z domu Panny Młodej było reżyserowane kilka razy, to również nie jest moment kiedy welon zakładało się w slow motion tak aby zarówno fotograf jak i kamerzysta (swoją drogą nie cierpię tego słowa, przyjemniej brzmi filmowiec!) zdążyli, a nie daj Boże powtórzyli raz jeszcze całą akcję.

Reportaż ślubny to uwiecznienie chwili bez kreacji koniec kropka.

Czy w reportażu ślubnym jest czas na sesje pozowaną? Oczywiście, ze jest tylko słowo reportaż traci poniekąd na wartości. Dochodząc do meritum, w typowym reportażu ślubnym nie ma miejsca na ustawki, czy bez ustawki stworzymy piękny portret Panny Młodej? Czy uwiecznimy genialną „pozę” zakochanych, gdzie wyeksponujemy piękną sylwetkę i suknię? Czy znajdziemy na to czas, ciekawą kompozycje, genialne światło? Będzie trudniej ale to nie znaczy, ze się nie da! Czy zakochani potrzebują takich zdjęć- pięknych, idealnych do tzw ramki? Zdecydowanie tak!

Sesja ślubna ma za zadanie pokazać zakochanych w jak najatrakcyjniejszy sposób, stworzyć piękną pamiątkę dla nich bez tła w postaci tańczących ludzi, gości w Kościele, telewizora za plecami. Najczęściej zakochani w trakcie pleneru ślubnego są sami, uwieczniamy feeling pomiędzy nimi, tworzymy piękną otoczkę  w pięknym świetle. Jest to genialna pamiątka, do której zakochani często wracają i umieszczają najpiękniejsze zdjęcia w swoich albumach rodzinnych.

Sesja ślubna w dniu ślubu/ Plener ślubny w dniu ślubu

Plener ślubny czy sesja ślubna, oba terminy są poprawne! Sesja ślubna w dniu ślubu ma jeden ogromny atut- odbywa się w dniu ślubu! Nie trzeba szykować się raz jeszcze, umawiać się na make up do kosmetyczki czy do fryzjera aby stworzyć piękną fryzurę tak jak jest to w przypadku Panny Młodej, Para Młoda nie kupuje po raz kolejny kwiatów, które często uatrakcyjniają sesje ślubną. Zakochani nie poświęcają często całego dnia na dojazd, spotkanie się z fotografem i finalnie sesje. Kolejnym ogromnym atutem, który zahaczyłem w poprzednim zdaniu są koszty…

Sesja innego dnia to dodatkowy koszt, bardzo często nie mały-zarówno jeśli chodzi o wynagrodzenie dla fotografa jak i koszty związane z innymi usługami. Kolejnym plusem sesji w dniu ślubu to czas jej trwania, żeby wykonać kilka ładnych portretów nie trzeba poświęcać na nią kilku godzin. Finalnie ogromnym atutem sesji w dniu ślubu są emocje, które często ciężko wydobyć z zakochanych spotykając się kilka/kilkanaście dni po ślubie, z punktu widzenia fotografa, emocje są niesamowicie ważne!

Argumenty za wykonaniem sesji w dniu ślubu jest dużo, a co z minusami? Pogoda! Deszczowy dzień uniemożliwia wykonanie wielu ujęć, nie każda para chce pozować w deszcze w dniu ślubu, oczywiście można szukać ciekawych miejsc na sali weselnej, ale jesteśmy wtedy mocno ograniczeni. Złota godzina, która jest najpiękniejszą porą na wykonanie ujęć plenerowych- nie do przeskoczenia w przypadku pochmurnego dnia.

Kolejnym minusem jest otoczenie sali, Kościoła gdzie jest możliwość wykonania sesji, nie każda sala weselna ma piękny ogród, często zaplecze sali kończy się na… Parkingu. Kreatywność na sesji czy możliwości kompozycyjne również są ograniczone. Mimo, że na sesję w dniu ślubu poświęcamy zdecydowanie mniej czasu niż na sesję innego dnia to zakochani zostawiają gości na kilkanaście, kilkadziesiąt minut, może to być plusem- chwila oddechu nie zaszkodzi, ale również minusem- mniej czasu na spotkanie z najbliższymi. Kilka ujęć z sesji ślubnej z dnia ślubu poniżej.

 

sesja slubna w dniu slubu sesja slubna w dniu slubu sesja slubna w trakcie wesela sesja slubna w trakcie wesela sesja slubna w trakcie wesela sesja slubna w trakcie wesela sesja slubna w trakcie wesela sesja slubna w trakcie wesela sesja slubna w trakcie wesela sesja slubna w trakcie wesela sesja slubna w dniu slubu sesja slubna w dniu slubu sesja slubna w dniu slubu sesja slubna w dniu slubu sesja slubna w dniu slubu sesja slubna w dniu slubu sesja slubna w dniu slubu sesja slubna w dniu slubu sesja slubna w dniu slubu sesja slubna w dniu slubu

 

Sesja ślubna innego dnia

Uwielbiam spotykać się z zakochanymi innego dnia, wspominać wspólnie ich dzień, opowiedzieć to co działo w trakcie ich dnia z perspektywy obserwatora. Sesja ślubny innego dnia ma ogromne plusy ale również minusy. Największym plusem z perspektywy fotografa jest miejsce sesji- kompletnie nie jesteśmy ograniczeni do ogrodu sali weselnej czy pobliskiego skrawka lasu. Możemy ją wykonać wszędzie! Może być tematyczna- np w miejscu pierwszej randki zakochanych, wymarzona- w górach, za granicą, w miejscach, które są bliskie sercu zakochanych.

Czas sesji- kompletnie nie jesteśmy ograniczeni do tego aspektu, nikt nas nie goni!  Mamy zakochanych wyłącznie dla siebie- nie istnieje pogoń za kadrami tylko sama esencja sesji ślubnej. Tak samo tyczy się to w przypadku pogody- pada deszcz, jest brzydko- przekładamy- koniec, kropka. Plener ślubny możemy wykonać zarówno o wschodzie słońca jak i zachodzie- słowo klucz… Mamy MOŻLIWOŚCI!

Minusy sesji ślubnej innego dnia? W poprzednim akapicie opisałem kilka bardzo istotnych minusów. Spotkanie innego dnia często bywa problematyczne, zapał jest zdecydowanie mniejszy, o emocje jest zdecydowanie ciężej- co nie znaczy, ze się nie da ich pokazać! Pojawiają się dodatkowe koszty- make up, fryzura, kwiaty, dodatkowe wynagrodzenie dla fotografa, paliwo itd. Czy warto wykonać sesję ślubną innego dnia? Kilkanaście ujęć poniżej.

sesja slubna w innym dniu sesja slubna sesja slubna sesja slubna sesja slubna sesja slubna sesja slubna sesja slubna sesja slubna sesja slubna sesja slubna sesja slubna plener slubny plener slubny plener slubny plener slubny plener slubny plener slubny plener slubny plener slubny plener slubny sesja slubna innego dnia sesja slubna innego dnia sesja slubna innego dnia sesja slubna innego dnia sesja slubna innego dnia sesja slubna w innym dniu sesja slubna w innym dniu sesja slubna w innym dniu sesja slubna w innym dniu sesja slubna innego dnia sesja slubna innego dnia sesja slubna innego dnia sesja slubna innego dnia sesja slubna innego dnia

Sesja ślubna w dniu ślubu czy sesja ślubna innego dnia? Decyzja należy do Was!

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi! Sesja ślubna w dniu ślubu ma swoje plusy i minusy, z mojego punktu widzenia na sesję ślubną w dniu ślubu warto zdecydować się jeśli jesteście totalnie zabiegani, nie czujecie klimatu sesji ślubnej innego dnia, kilka pięknych portretów w zupełności Wam wystarczy. Natomiast sesja ślubna innego dnia to sesja dla tych, którzy chcą czegoś więcej aniżeli kilka ujęć w pobliskim ogrodzie sali weselnej, które często są ograniczone.

Sesja ślubna w dniu ślubu czy sesja ślubna innego dnia- moja opinia 🙂

Tak jak wyżej wspomniałem… Uwielbiam spotykać się z zakochanymi na sesji ślubnej innego dnia- mamy mnóstwo czasu, możemy wykonać ją w miejscu Waszej pierwszej randki, wymarzonym plenerze w genialnych warunkach! Mamy zdecydowanie większą możliwość stworzenia piękniej i ponadczasowej pamiątki mamy w trakcie sesji ślubnej innego dnia, uważam, ze warto poświęcić trochę więcej czasu dla pięknych zdjęć. Idealnym rozwiązaniem jest wykonanie dwóch sesji 🙂 w dniu ślubu jak i innego! 🙂 .

Jeśli jesteście ciekawi jak wyglądają sesje mojego autorstwa to koniecznie sprawdźcie zakładkę historie. Bądź bezpośrednio-  sesja na Islandii,  sesja narzeczeńska 

Do zobaczenia w dniu Waszego ślubu i sesji plenerowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *