sesja ślubna

Sesja ślubna

Sesja ślubna to okazja do uwiecznienia pięknych chwil i emocji związanych z przysięgą małżeńską i może być zorganizowana zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i możliwości małżonków oraz od tego, jaki krajobraz i sceneria najbardziej do nich przemawiają.

Jeśli decydujecie się na sesję ślubną w Polsce, to macie do dyspozycji wiele pięknych miejsc, takich jak malownicze plaże nad Bałtykiem, górskie krajobrazy Tatr czy Beskidów, urocze miasteczka i zamki, a także parki i ogrody w różnych częściach kraju. Możecie też zdecydować się na sesję w miejscu, w którym odbędzie się Wasz ślub lub w innym miejscu, które jest dla Was szczególnie ważne.

Jeśli natomiast marzycie o sesji ślubnej za granicą, to macie do wyboru wiele różnych krajów i miast, każde z nich oferując niepowtarzalną scenerię i klimat. Możecie zdecydować się na sesję na plaży w Chorwacji lub w Grecji, w przepięknych miastach Europy, takich jak Rzym czy Paryż, a nawet na sesji w egzotycznych krajach, takich jak Meksyk czy Japonia. Ważne jest, aby dobrze przemyśleć wszystkie opcje i wybrać tę, która najlepiej odpowiada Waszym oczekiwaniom i możliwościom.

Możecie zdecydować się na samą sesję ślubną, nie decydując się na fotografowanie ślubu i wesela. Jest to bardzo częsta forma wybierana przez zakochanych w momencie kiedy mam termin Waszego dnia już zajęty.

Sesja ślubna w Polsce

Sesja ślubna innego dnia jest wykonywana bez presji czasowej. Zarówno termin jak i miejsce jest wybierane przez Was. Jeśli nie macie pomysłu na charakter czy miejsce sesji ślubnej, służę pomocą. Przeprowadzę z Wami wywiad, tak aby sesja którą wykonamy identyfikowała się z Wami w 100% Sesja ślubna wykonywana innego dnia niż dzień ślubu w Polsce to najczęściej wybierana forma sesji. Macie możliwość wykonania sesji w każdym zakątku kraju. Jeśli pogoda w wybranym terminie nie sprzyja, możecie zawsze zdecydować się na inny dzień.

Termin wykonania sesji to 3 miesiące od dnia ślubu, w przypadku podpisania umowy na samą sesję termin ustalamy indywidualnie. Sesje ślubne wykonuję od poniedziałku do czwartku. Sesja najczęściej trwa od 2 do 4 godzin i jest możliwość wykonania jej w kilku miejscach. W przypadku gdy odległość od Bełchatowa wynosi powyżej 200 km  musicie liczyć się z noclegiem ze względu na to, że sesje najczęściej wykonuję w godzinach popołudniowych aż do zachodu słońca.

Po sesji otrzymacie min 60 zdjęć po autorskiej obróbce w pięknej internetowej galerii. Link do galerii wraz z hasłem otrzymacie mailowo, możecie dowoli ściągać na Wasze dyski, a link będzie ważny przez 12 miesięcy. Jeśli zdecydujecie się na album, bądź odbitki cena zostanie ustalana indywidualnie. Albumy są personalizowane pod Was i finalna kwota, którą zapłacicie jest uzależniona np. od formatu albumu/odbitek czy ilości rozkładówek.

Cena sesji uzależniona jest od kilku czynników:

  • czy odbywa się ona w woj. Łódzkim czy w innym miejscu w Polsce
  • czy odległość wykonywanej sesji wymaga dodatkowego noclegu
  • czy zdecydujecie się na dodatkowy album czy albumy dla najbliższych czy innych fotoproduktów
  • czy decydujecie się na dodatkowe ujęcia wykonywane dronem

Sesja ślubna za granicą

Sesja ślubna za granicą to przede wszystkim świetna przygoda, genialnie spędzony czas i wspomnienia, do których będziecie często wracać myślami czy oglądając na fotografiach.
Absolutnie nie jesteście uzależnieni od miejsca jej wykonania. Mogą to być Jordańskie pustynie czy klimatyczne Islandzkie wodospady, a może włoski street? Macie możliwość połączenia waszej sesji za granicą z podróżą poślubną, a także zdecydować się na wylot tylko w celu jej wykonania.

Czas trwania sesji za granicą wraz z logistyką to najczęściej 3 dni (2 doby) – dzień wylotu, dzień zdjęciowy oraz dzień powrotu. Bardzo często udaje się ją zamknąć w 2 dni jeśli wylot jest stosunkowo wcześnie, a następnego dnia w godzinach popołudniowych mamy powrót do kraju. W ekstremalnych przypadkach udaję się zamknąć w 1 dzień! Czyli bardzo wczesny wylot i powrót w godzinach wieczornych.

Na sesji za granicą spełniamy marzenia! Podróżowanie w dzisiejszych czasach jest bardzo komfortowe, a koszty często zaskakują bardzo pozytywnie. Klimat, który jest nieosiągalny w granicach naszego kraju i świadomość, że pamiątka jest wyjątkowa.

Charakter i miejsca sesji za granicą ustalamy wspólnie! Oczywiście jeśli wiecie w 100% czego chcecie działamy wg Waszego planu, natomiast jeśli nie jesteście przekonani gdzie i w jakim charakterze widzicie się, z ogromną przyjemnością pomogę Wam w wyborze. Pomogę również w kwestii logistycznej i wszystkim związanym z organizacją sesji za granicą.

Jeśli zdecydujecie się na sesje za granicą warto to ustalić zdecydowanie wcześniej aniżeli na kilka dni przed jej wykonaniem. Kalendarz w sezonie nie jest zbyt elastyczny i być może ciężko będzie przeznaczyć na nią kilka najbliższych dni. Poza sezonem jest zdecydowanie łatwiej.

Po sesji ślubnej  otrzymacie min 100 zdjęć po autorskiej obróbce w pięknej internetowej galerii. Link do galerii wraz z hasłem otrzymacie mailowo, możecie dowoli ściągać na Wasze dyski, a link będzie ważny przez 12 miesięcy. Możecie również zdecydować się na oprawę sesji w albumie czy zdecydować się na odbitki.

Cena sesji uzależniona jest od kilku czynników:

  • ilość dni przeznaczona na jej wykonanie
  • czy koszty związane z sesją (noclegi, wiza, przeloty, itp) są po mojej stronie czy po Waszej
  • czy zdecydujecie się na dodatkowy album czy albumy dla najbliższych czy innych fotoproduktów
  • czy decydujecie się na dodatkowe ujęcia wykonywane dronem

Dlaczego warto zdecydować się na sesję ślubną w innym terminie niż dzień ślubu?

Tak jak wyżej napisałem- sesja ślubna to piękna przygoda, którą często wspominamy.  Historię sesji piszemy fotografiami bez presji czasowej. Nie jesteśmy uzależnieni od miejsca i czasu. Może to być miejsce związane z Waszą historią np. miejsce pierwszego spotkania czy oświadczyn.

Gdy pogoda nie pozwoli, bez problemu możemy przesunąć sesję na inny termin. Sesję ślubną możemy wykonać w kompletnie innym klimacie np. pośród wodospadów, na gorącej pustyni czy w malowniczych ciasnych włoskich uliczkach, a także zdecydować się na tematyczną sesję ślubną np. na deskach teatru, w opuszczonej szklarni czy w kinie.

Charakter sesji może być kompletnie inny niż motyw przewodni ślubu. Dzięki czemu Wasza pamiątka w postaci zdjęć ślubnych jest zgoła odmienna. Wyobraźcie sobie ślub plenerowy, zabawę weselną w stodole i sesję zdjęciową w pięknych Dolomitach- wszystko kręci się wokół natury, a historia zdjęciowa nabiera niesamowitej mocy.

Najważniejszym aspektem jest czas i miejsce- w dniu ślubu sesja nie może trwać długo, często jesteśmy uzależnieni od miejsca przyjęcia weselnego. Decydując się na jej wykonanie, często towarzyszy nam presja, a w przypadku kiepskiej pogody, wykonanie jej ogranicza się do minimum.

Poniżej kilka historii zdjęciowych z sesji plenerowej

sesja ślubna w jordanii

Sesja ślubna w Jordanii

Sesja ślubna w Jordanii – Plener ślubny w Jordanii – morze Martwe, pustynia Wadi Rum i mityczna Petra Sesja ślubna w Jordanii to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych przygód ever. Moje małe marzenie spełniło się. Kocham fotografować w surowym klimacie,…

Sesja ślubna pod Wodospadem

Sesja we Włoszech

Sesja we Włoszech – Sesja ślubna we Włoszech Sesja we Włoszech… Sesja ślubna We Włoszech- to jeden z najpopularniejszych kierunków aby stworzyć genialną historię. Włochy mają to do siebie, ze są bardzo plastyczne z ogromnym potencjałem. Sesja ślubna w Dolomitach…

sesja na Lanzarote

Sesja na Lanzarote

Plener ślubny na Lanzarote z Magdą i Mateuszem Sesja na Lanzarote była na mojej krótkiej liście miejsc, w których chciałbym kiedyś się znaleźć i fotografować zakochanych… Te „kiedyś” szybko spełniło się! :). Lanzarote- od czego zacząć- od genialnego surowego klimatu.…

sesja narzeczenska w stodole

Sesja w stodole

Sesja w stodole Oli i Patryka| Światło, kreatywność, my- Oni! Sesja w stodole chodziła mi po głowie od dłuższego czasu, po szczególnym i w pewnym sensie wyjątkowym sezonie 2020 byłem głody kreatywnej sesji urozmaiconej świetlnie i w 100% taką, która oddaje…

Sesja tancerzy

Samanta & Przemysław- sesja tancerzy w surowym klimacie

Samanta & Przemysław- sesja tancerzy w surowym klimacie Sesja tancerzy chodziła mi po głowie od dłuższego czasu. Sezon niesamowicie pracowity, dużo rozjazdów ale…. Udało się! Spotkałem genialnych tancerzy na swojej drodze, niesamowitych profesjonalistów i detalistów w swoim fachu. Po kilku…

sesja ślubna

Sesja ślubna w Polsce

Sesja ślubna za granicą

sesja ślubna za granicą

Napisz do mnie i opowiedz mi jak ma wyglądać Twoja sesja marzeń

Zapraszam na mój blog, na którym znajdziesz moje sesje zdjęciowej

Dowiedz się więcej o mnie, o moich nagrodach i publikacjach